Ford Powershift Şanzıman Tamiri

2010 yılı itibariyle FORD da birçok modelleri ile POWERSHİFT şanzıman grubuna geçiş yapmıştır. FORD POWERSHİFT şanzımanlarını bir dünya devi olan ALMAN Şanzıman üreticisi GETRAG Şanzıman üretici tarafından üretilmiştir. POWERSHİFT şanzımanların her ne kadar sürüş konforu, yakıt tüketimi, performans gibi olumlu yönleri olsa da bu olumlu yönleriyle beraber yoğun trafik de ki deformasyon durumu, kullanıcı hataları bakım gecikmeleri gibi durumlarda hidrolik beyin- mekatronik, kavrama vb. kronik arızalar gibi olumsuz yönlerini de beraberinde getirmektedir. FORD Mondeo powershift, FORD Focus powershift, FORD Kuga powershift, FORD S-Max powershift, FORD B-Max, powershift, FORD C-Max powershift FORD Fiesta olarak yollarımız da kullanılmaktadır.Ford Powershift Arızalar
1 Kalkışlarda vuruntu-titreme
2Vites geçişlerinde vuruntu
3 Beyin çatal problemleri
4 Ford Powershift şanzımanda vuruntu
5Vites geçişlerinde vuruntu
6 Mekatronik beyin arızası
7 Isınınca vitese geçmeme

BAKIM ONARIM VE REVİZYON İŞLEMLERİ

BAKIM

Bakım işlemlerimizde POWERSHİFT grubu için özel üretilmiş versiyonuna göre özel DCT şanzıman yağı kullanılarak şanzıman bakımı yapılmaktadır.

GARANTİLİ ONARIM

Yukarıda belirttiğimiz POWERSHİFT arıza durumları oluştuğunda müşteri menfaati göz önüne alınarak en düşük maliyetli onarım seçeneği tavsiye edilir.

GARANTİLİ REVİZYON

Yukarıda belirttiğimiz POWERSHİFT arıza durumları oluştuğunda müşteri menfaati göz önüne alınarak en düşük maliyetli onarım seçeneği tavsiye edilir. Lakin bazen onarım ile POWERSHİFT arıza giderilemeyecek durum da ise tam revizyon tavsiye edilir.

GARANTİLİ HİDROLİK BEYİN- MEKATRONİK REVİZYONU

Kullanım sürecinde şanzıman içerisinde ki metal ve balata parçacıklarının çok hassas bir çalışma sistemine dahil olan hidrolik beyin ve selenoidlerine etkisiz hale getirecek şekilde olumsuz zararları olmaktadır. Hidrolik beyin revizyonu ile selenoid tamiri ve kontrolü yapılır.

FORD POWERSHİFT KAVRAMA TAMİRİ

FORD aracınızda kalkışta titreme, sürüş esnasında vuruntu, düşük performans belirtileri veya farklı şanzıman arızası belirtileri ortaya çıktığında ASKAR Otomatik Şanzıman ile iletişime geçerek uygun fiyata bakım ve tamir işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

FORD Powershift şanzıman revizyonu yapan firmamız, kavrama sorunlarını garantili olarak ortadan kaldırmaktadır.