Renault CVT Şanzıman Tamiri

2013 yılı itibariyle RENAULT ve DACİA da birçok modelleri ile CVT şanzıman grubuna geçiş yapmıştır. RENAULT ve DACİA şanzımanlarını bir dünya devi olan JAPON Şanzıman üreticisi JATCO Şanzıman üretici tarafından üretilmiştir. CVT şanzımanların,her ne kadar sürüş konforu ,yakıt tüketimi,performans gibi olumlu yönleri olsa da, bu olumlu yönleriyle beraber yoğun trafik de ki defermasyon durumu ,kullanıcı hataları bakım gecikmeleri gibi durumlarda hidrolik beyin, yağ pompası tambur vb. kronik arızalar gibi olumsuz yönlerini de beraberinde getirmektedir. RENAULT ve DACİA araçları Ülkemiz de RENAULT 1.6 Megane CVT, RENAULT 1.6 fluence CVT , RENAULT 1.0 Clio CVT, RENAULT 1.0Taliant CVT , DACİA 1.0 Sandero CVT olarak yollarımız da kullanılmaktadır.Renault CVT Şanzıman Arızaları
1 Devir gezmesi
2Kalkışlarda vuruntu
3 Vites geçişlerinde vuruntu
4 Belli bir devirden sonra (ortalama 3000 devir)gaz yememe ve vites değiştirmeme

BAKIM ONARIM VE REVİZYON İŞLEMLERİ

BAKIM

Bakım işlemlerimizde cvt grubu için özel üretilmiş versiyonuna göre özel cvt şanzıman yağı kullanılarak şanzıman bakımı yapılmaktadır.

NOT: RENAULT ve DACİA cvt şanzıman yağ bakımını her ne kadar 60 000 km aralığın da göstersede bu şanzıman grupları özellikle büyük şehirlerde şehir içi kullanım oranına ve zamana bağlı olarak çok daha önceki km lerde yağı tamamen bozmuş ve bozuk yağın tüm şanzıman parçalarına telafisi ve onarımı mümkün olmayan zararlar vermektedir. Biz şahsen max 40 000 km lerde yağ değişimini tavsiye ediyoruz.

GARANTİLİ ONARIM

Yukarıda belirttiğimiz cvt arıza durumları oluştuğunda müşteri menfaati göz önüne alınarak en düşük maliyetli onarım seçeneği tavsiye edilir.

GARANTİLİ REVİZYON

Yukarıda belirttiğimiz cvt arıza durumları oluştuğunda müşteri menfaati göz önüne alınarak en düşük maliyetli onarım seçeneği tavsiye edilir. Lakin bazen onarım ile cvt arızası giderilemeyecek durum da ise tam revizyon tavsiye edilir.