NİSSAN CVT Şanzıman Tamiri

2011 yılı itibariyle NİSSAN da birçok modelleri ile CVT şanzıman grubuna geçiş yapmıştır. NiSSAN CVT şanzımanlarını bir dünya devi olan JAPON Şanzıman üreticisi JATCO Şanzıman üretici tarafından üretilmiştir. CVT şanzımanların,her ne kadar sürüş konforu ,yakıt tüketimi,performans gibi olumlu yönleri olsa da, bu olumlu yönleriyle beraber yoğun trafik de ki defermasyon durumu ,kullanıcı hataları bakım gecikmeleri gibi durumlarda hidrolik beyin, yağ pompası tambur vb. kronik arızalar gibi olumsuz yönlerini de beraberinde getirmektedir. NİSSAN araçları Ülkemiz de NİSSAN Micra CVT, NİSSAN juke CVT, NİSSAN Pulsar CVT, NİSSAN Qashqai CVT, NİSSAN X-Trail CVT olarak yollarımız da kullanılmaktadır.Nissan CVT Şanzıman Arızaları
1 Nissan da sabit hizla giderken Devir dalgalanması
2Nissan araçlarda ilk kalkışta kazıma sesi
3 Cvt şanzıman da kayış sesi gelmesi
4 Cvt şanzıman da titreme
5Cvt şanzıman da vites değiştirmeme
6 Hızlanma veya sabit hızlarda silkeleme


Nissan CVT Şanzıman Arıza Kodları
1 P1745: Giriş kasnak hızı arızası
2P2765: hız sensör arızası
3 P0715: hız sensörü arızası
4 P0732: 2. Vites hatalı oranı
5P0748: basınç sensör arızası
6 P0846: yağ basınç sensör arızası
7 P188E: elelktrikli hidrolik basınç pompası
8 P17f0: CVT judder titreme arızası
9 P17F1: cvt judder titireme arızası

BAKIM ONARIM VE REVİZYON İŞLEMLERİ

BAKIM

Bakım işlemlerimizde cvt grubu için özel üretilmiş versiyonuna göre özel cvt şanzıman yağı kullanılarak şanzıman bakımı yapılmaktadır.

NOT: Nissan cvt şanzıman yağ bakımını her ne kadar 60.000 km aralığın da göstersede bu şanzıman grupları özellikle büyük şehirlerde şehir içi kullanım oranına ve zamana bağlı olarak çok daha önceki km lerde yağı tamamen bozmuş ve bozuk yağın tüm şanzıman parçalarına telafisi ve onarımı mümkün olmayan zararlar vermektedir. Biz şahsen max 40 000 km lerde yağ değişimini tavsiye ediyoruz.

GARANTİLİ ONARIM

Yukarıda belirttiğimiz p17f1 arıza kodu, judder arızası-beyin arızası, devir gezmesi, devirde dalgalanma, silkeleme cvt şanzıman arıza durumları oluştuğunda müşteri menfaati göz önüne alınarak en düşük maliyetli onarım seçeneği tavsiye edilir.

GARANTİLİ REVİZYON

Yukarıda belirttiğimiz cvt arıza durumları oluştuğunda müşteri menfaati göz önüne alınarak en düşük maliyetli onarım seçeneği tavsiye edilir. Lakin bazen onarım ile cvt arızası giderilemeyecek durum da ise tam revizyon tavsiye edilir.